- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

O dopalaczach z rodzicami

Zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci oraz konsekwencje, jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających, to główne tematy spotkania policjantki prewencji z rodzicami uczniów w wieku gimnazjalnym.

 

W minionym tygodniu policjantka Wydziału Prewencji zajmująca się profilaktyką, spotkała się z rodzicami uczniów w wieku gimnazjalnym z Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach.

 

Policjantka rozmawiała z rodzicami na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone młode osoby sięgając po środki odurzające. Mundurowa zwróciła uwagę nie tylko na narkotyki, ale i na tzw.  nowe substancje psychoaktywne – dopalacze.

 

Podczas spotkania zwrócono uwagę na zmiany w przepisach dotyczące właśnie dopalaczy. W chwili obecnej ustawa przewiduje już karę za ich posiadanie.

 

Same konsekwencje prawne to jedno, ale najważniejsze są znacznie bardziej istotne konsekwencje zażywania środków odurzających i psychoaktywnych, którymi mogą być zatrucia lub nawet utrata życia. Policjantka omówiła więc również przykłady zatruć dopalaczami, do których doszło na terenie kraju oraz na terenie naszego powiatu.  

 

Tego typu spotkania są okazją do zwracania uwagi rodziców na ilość poświęconego czasu swoim dzieciom. Obserwacja swojego dziecka i dobry kontakt z nim może uchronić dziecko przed szukaniem sposobów na odreagowanie stresu czy nieradzeniem sobie z  problemami.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

24.09.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES