- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Odkrywamy świat z matematyką

W roku szkolnym 2020/2021 w SP w Nojewie jest realizowany roczny projekt: „Odkrywamy świat z matematyką” – który ma motywować uczniów do polubienia matematyki oraz pokazać praktyczną stronę tego przedmiotu w otaczającej nas rzeczywistości . W jego ramach w dniach 28.09. – 2.10. 2020r. odbyło się wiele inicjatyw – zabaw -  matematycznych. W tym  X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

 

Po zgłoszeniu szkoły w serwisie internetowym ŚDTM 2020, główny organizator przyznał naszej szkole licencję   akcji Nr 1656/2020. Koordynatorami Lokalnymi byli nauczyciele matematyki: Małgorzata Siemieniak i Luiza Krzemieniewska. Powołano czterech  asystentów uczniów klasy ósmej. Komisja egzaminacyjna przeprowadziła egzamin pisemny z tabliczki mnożenia wśród uczniów klas III-VIII. Uczniowie zdobywali certyfikat i tytuł:  EKSPERTA TABLICZKI  MNOŻENIA . W akcji uczestniczyło 85 uczniów i osoby dorosłe.

 

Uczniowie na lekcjach bawili się matematyką grając w gry, wykorzystując także  Karty Grabowskiego. W klasie drugiej uczniowie na lekcji wychowania fizycznego wykorzystywali matematykę w praktyce, uświadamiając sobie , że „Matematyka Królową Nauk”  i „Uczymy się nie dla szkoły ale dla siebie”.

 

Koordynator projektu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES