- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Odnaleziona zaginiona

W miniony piątek policjanci z szamotulskiej komendy Policji otrzymali zgłoszenie o zaginięciu kobiety. Po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej zaginiona została odnaleziona. W akcji brali udział policjanci oraz straż pożarna. Na uwagę zasługuje grupa ratownictwa specjalistycznego z psami, które to wytropiły kobietę.

 

W miniony piątek 4 kwietnia, pomiędzy godziną 21 a 22 policjanci z szamotulskiej komendy Policji otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 49-letniej kobiety. Według zgłoszenia kobieta wyszła z domu kilka godzin wcześniej i nie kontaktowała się z rodziną.

 

Dyżurny o zdarzeniu niezwłocznie poinformował patrole policjantów będących w służbie. Na miejsce zaginięcia pojechali policjanci z szamotulskiego ogniwa patrolowo- interwencyjnego, drogówki, kryminalni, oraz dzielnicowi z Szamotuł, Kaźmierza oraz Obrzycka. Na miejsce zdarzenia przyjechali również przewodnicy psów służbowych z psami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 

Dyżurny o zdarzeniu poinformował Staż Pożarną. W działaniach poszukiwawczych udział brały więc również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowa Straż Pożarna z Szamotuł. Ponadto w działaniach uczestniczyli strażacy z grupy ratownictwa specjalistycznego z OSP w Poznaniu razem z trzema psami służbowymi wyszkolonymi do odnajdywania żywych osób.

 

W sumie w poszukiwaniu brało udział ponad 80 mundurowych.

 

Funkcjonariusze sprawdzali między innymi tereny w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionej oraz tereny leśne.

 

Najistotniejszą rolę w poszukiwaniach odegrała specjalistyczna grupa z Poznania. Akcja poszukiwawcza zakończyła się około godziny 4.00 kiedy to przewodnicy grupy ratownictwa specjalistycznego z psami znaleźli kobietę w zaroślach w okolicy jeziora. 

 

Kobieta z uwagi na wychłodzenie organizmu została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego, który przewiózł ją do szpitala.

 

08.04.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES