- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W minioną sobotę na terenie całego kraju prowadzona była akcja pod hasłem „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Inicjatorem działań jest Komenda Główna Policji. Na terenie naszego powiatu działania odbyły się w Dusznikach.

 

Celem akcji pod hasłem „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” jest promowanie i wprowadzanie mody na życie bez uzależnień. W naszym kraju wielu młodych ludzi leczy się z uzależnień, dlatego tak ważnym jest zwrócenie uwagi na powyższy problem.

 

W całej Polsce godzina 16:00 była punktem kulminacyjnym akcji. Wtedy po odczytaniu odezwy społeczności PaT nastąpił tzw. Zryw Wolnych Serc. Przez minutę wszyscy wybijali rytm bicia serca. Zatrzymanie się na chwilę ma pokazać wspólny sprzeciw wobec uzależnień i przemocy. Wspólnie wykonany gest ma uświadomić, iż wokół nas żyją ludzie, którzy borykają się z tymi problemami i trzeba tym zjawiskom zapobiegać.

 

Gospodarzem „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” na terenie powiatu szamotulskiego był Wójt Gminy Duszniki. Akcja rozpoczęła się o godzinie 15.00 pod Posterunkiem Policji. Stąd, do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dusznikach, wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Szamotułach mł. insp. Sławomirem Dziupińskim, policjantami z Szamotuł i Dusznik oraz Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dusznikach ruszyła grupa, która głównymi ulicami szła z transparentami zawierającymi hasła mające na celu zwrócenie uwagi na problemy uzależnień i przemocy. Po wysłuchaniu odezwy społeczności PaT wszyscy uczestnicy akcji wspólnie wykonali gest „zrywu wolnych serc”.

 

Aby pokazać, że sport może być lepszy niż używki, uczestnicy, akcji mieli okazję rozegrać turniej o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach. W konkurencjach wystartowało 5 drużyn. Zwycięskie drużyny, za swoje wyniki otrzymały puchary oraz upominki. Ponadto pan komendant nagrodził zwycięzców konkursu na hasło profilaktyczne dotyczące uzależnień oraz przemocy.

 

Zanim jednak nastąpiła ta chwila, przed uczestnikami akcji wystąpili policjanci z Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Dużą popularnością cieszył się również spektakl teatralny przygotowany przez grupę przedstawicieli MONARU z Rożnowic. Profilaktyczny spektakl wyraźnie przedstawiał negatywne skutki uzależnień.

 

 

Mamy nadzieję, iż tego typu działania wypromują modę na życie bez uzależnień.

 

 

 

 

 

 

 

 

16.06.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES