- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Okazja czyni złodzieja

Policjanci z Szamotuł zatrzymali podejrzanego o kradzież pieniędzy. Mężczyzna wykorzystał fakt, że poszkodowany zostawił je w portfelu, w niezakluczonym samochodzie. Za kradzież może mu grozić do 5 lat więzienia.

 

Wczoraj policjanci z Szamotuł interweniowali w okolicy ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach. Jak się okazało, ktoś ukradł zgłaszającemu pieniądze w kwocie 800 zł, na terenie jednej z firm. Poszkodowany zostawił je w portfelu w niezabezpieczonym samochodzie. Tą okazję wykorzystał współpracownik.

 

Z ustaleń wynikało, iż poszkodowany zauważył, jak jeden z jego współpracowników kręcił się przy samochodzie, co wzbudziło u niego podejrzenia. Zgłaszający postanowił sprawdzić, czy z portfela nie zginęły pieniądze. Podejrzenia okazały się słuszne, brakowało 800 zł. Mężczyzna od razu udał się do współpracownika ale ten kategorycznie zaprzeczył, aby miał zabrać pieniądze. Następnie zadzwonił na Policję i poinformował o zaistniałym zdarzeniu. Współpracownik natomiast zaczął oddalać się w kierunku ul. Dworcowej w Szamotułach.

 

Jak się okazało, podejrzewanym o kradzież był 37-letni mieszkaniec Szamotuł.  Policjanci zatrzymali go na ul. Bolesława Chrobrego. Mężczyzna wydał funkcjonariuszom skradzione pieniądze, które wróciły do właściciela.

 

37-latek został przesłuchany. Szamotulscy dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

 

24.07.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES