- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Pakiet Rehabilitacja Neurologiczna w MartMedica w Międzychodzie rusza od lipca 2018

 

 

Już od lipca MartMedica w Międzychodzie rozszerza swoją ofertę o pakiety rehabilitacji neurologicznej.

 

Rehabilitacja neurologiczna jest profesjonalnym świadczeniem zdrowotnym mającym na celu kompleksowe przywrócenie sprawności zarówno fizycznej, jak i zdolności do normalnego, codziennego funkcjonowania przez poprawę czynności poznawczych i zdolności samoobsługi. Jej celem jest skrócenie czasu niezbędnego dla powrotu do aktywności zawodowej i społecznej.

 

Zajęcia są skierowane do osób po udarze mózgu, urazach czaszkowo-mózgowych i operacjach neurochirurgicznych, chorujących na stwardnienie rozsiane oraz chorobę Parkinsona.

 

Pakiet zawiera:

- 8 dni intensywnych zajęć (4 weekendy – sobota i niedziela, między godziną 9 a 15),

- indywidualny plan rehabilitacji (po wstępnej kwalifikacji),

- kinezyterapię,

- terapię ręki,

- ergoterapię,

- zajęcia z psychologiem,

- ćwiczenia utrwalające nabywane umiejętności do samodzielnej pracy w domu.

 

Pakiet Rehabilitacji Neurologicznej jest adresowany do osób samodzielnych w podstawowych codziennych czynnościach samoobsługowych. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z przygotowaniem i doświadczeniem w pracy z osobami dotkniętymi schorzeniami neurologicznymi: fizjoterapeuta (kinezyterapia), terapeuta zajęciowy (terapia ręki, ergoterapia), psycholog (diagnostyka i rehabilitacja neuropsychologiczna).

 

Pragniemy szczególnie zwrócić Państwa uwagę na pracownię ergoterapii, która bardzo rzadko jest obecna wśród oddziaływań rehabilitacyjnych, a dotyczy podstawowych codziennych aktywności życiowych. Oferuje ona ćwiczenia niesprawnej kończyny połączone z nauką wykonywania konkretnych czynności, takich jak: samodzielne ubieranie się, czy spożywanie posiłków; wskazuje jak przystosować swoje otoczenie do istniejącego stopnia niepełnosprawności.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem: http://martmedica.pl/?page_id=953

 

Rejestracja pod nr tel.: 666 905 908

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES