- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Pierwszaki wyposażone w odblaski przed feriami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz z jednostek terenowych spotkali się z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, aby rozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas ferii. W ramach akcji „ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO” wszyscy pierwszoklasiści z terenu powiatu szamotulskiego otrzymają odblaski.

 

W tym tygodniu policjanci z terenu powiatu szamotulskiego odwiedzili pierwszoklasistów ze szkół w Otorowie, w Baborowie, w Przyborowie, we Wronkach, w Nowej Wsi oraz w Pniewach. Spotkania odbyły się w ramach corocznej akcji Policji oraz Starostwa Powiatowego w Szamotułach pn.  „ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich pierwszoklasistów z terenu powiatu szamotulskiego.

 

W ramach całej akcji ogłoszone zostały dwa konkursy- na logo odblasku oraz na obrazek dotyczący bezpiecznej zabawy. Uczniowie, którzy zajmą miejsca od 1 do 3 zdobywają nagrody nie tylko dla siebie. Dzięki ich pracy, wszyscy ich rówieśnicy ze szkoły otrzymają również kamizelki odblaskowe. Wczoraj pierwsze kamizeli otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pniewach.

 

W związku ze zbliżającymi się feriami , w ramach ostatnich spotkań z dziećmi, policjanci rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na niebezpieczeństwo związane z zabawą na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Omawiali również inne przykłady niebezpiecznych zachowań. Dodatkowo, funckjonariusze zwrócili uwagę dzieci na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Mając na względzie liczne na terenie kraju oraz powiatu zdarzenia drogowe z udziałem pieszych, mundurowi zwracali uwagę na to, jak pieszy powinien się zachowywać oraz w co powinien być wyposażony.  

 

Dzięki akcji „ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO”, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od mundurowych odblaskowe zawieszki, aby było ich lepiej widać na drodze. W ramach niniejszej akcji wszyscy uczniowie klas pierwszych z terenu naszego powiatu zostaną wyposażeni w elementy odblaskowe, na których znajduje się logo zaprojektowane przez zwycięzcę. Kolejne spotkania z policjantami odbędą się już w najbliższym czasie.

 

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.01.2019

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES