- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Pirat drogowy w rękach patrolówki

2 lata więzienia oraz grzywna grozi mężczyźnie podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń. 32-latek próbował uniknąć kontroli drogowej i uciekał przed policjantami szamotulskiej patrolówki przez miasto łamiąc przy tym kolejne przepisy. Został jednak zatrzymany.

 

W minionym tygodniu (14.04.2017 r.), we wczesnych godzinach porannych, policjanci szamotulskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, na ulicy Dworcowej w Szamotułach zauważyli, jak kierujący samochodem marki BMW na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja, w pobliżu innych uczestników ruchu wprowadził pojazd w boczny poślizg, ponadto kierujący przekroczył linię podwójną ciągłą.

 

Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać BMW do kontroli. Kierujący jednak przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Szamotuł.  W trakcie ucieczki  popełnił kolejne wykroczenia -  nie dostosował się do znaku „ruch okrężny” na rondzie i nie dostosował się do znaku B-20 „stop”.  Gdy policjanci wyprzedzili BMW, aby zajechać mu drogę, kierujący zawrócił i uciekał w przeciwnym kierunku.

 

Pościg zakończył się na ulicy Zamkowej. Policjanci zatrzymali BMW do kontroli i wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Obrzycka. W trakcie czynności policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż 32-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjanci zabezpieczyli pojazd, którym kierował 32-latek, a podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zatrzymali prawo jazdy.

 

Teraz wobec mężczyzny prowadzone są dwie sprawy- o przestępstwo polegające na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o wykroczenia, o których popełnienie jest podejrzewany. Grozi mu więzienie oraz grzywna.

 

18.04.2017

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES