- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Plan dla Polski z posłem Jakubem Rutnickim

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

 

Wczoraj w restauracji Zacisze odbyło się spotkanie „Plan dla Polski” z Jakubem Rutnickim. W sali zgromadzili się radni, burmistrz Jarosław Przewoźny oraz mieszkańcy Pniew.

 

 

Omawiając sprawy gospodarcze, poseł od samego początku zachęcał do inwestycji z jak największym wkładem zewnętrznym.

Poruszone zostały kwestie remontu przestarzałych obiektów Sokoła oraz rozbudowy Orlików o nowe elementy sportowe w ramach programu „Orlik Plus”. Padły także zapewnienia o planach remontu pniewskiego posterunku policji. 

 

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

Realizacja polityki prorodzinnej to m. in. dłuższe urlopy rodzicielskie od lipca, dotacje dla przedszkoli, program „Mieszkanie dla młodych” czyli dopłaty (w zależności od ilości dzieci) od 10 – 20% wartości mieszkania (do 50m2). Jakub Rutnicki mówił także o dofinansowaniach do in vitro, czyli refundowanie przez państwo pierwszych 3. prób sztucznego zapłodnienia dla 20 tys. par.

 

Zmiany w Urzędach Pracy, gdzie wynagrodzenia będą przyznawane za skuteczność w zatrudnianiu osób bezrobotnych, a nie za szkolenia, które często są nieukierunkowane. 

 

 

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

 

Nie zabrakło również tematów ruchu drogowego na terenie naszego miasta i stąd pomysł sygnalizacji świetlnej na ulicy Wronieckiej, a także remontu ulicy Międzychodzkiej , na którą Gmina, wg zapewnień burmistrza Jarosława Przewoźnego  jest w stanie przeznaczyć 6 mln. zł wkładu własnego.

Problem samochodów ciężarowych w mieście, na który rozwiązaniem byłaby budowa obwodnicy Pniewy – Wronki, Wronki – Szamotuły.

 

 

 

 

W niedalekich planach przewidziany jest także remont Łazienek, na który udało się już pozyskać środki.

 

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

Zapotrzebowanie Gminy na tzw. „wieczorynkę” czyli punkt nocnej opieki lekarskiej przedstawił pan Paweł Prętki. Utworzenie takiego oddziału byłoby możliwe przy współpracy z miastem powiatowym.

Poseł Rutnicki opowiedział również o reformie zdrowia, gdzie szpitale miałby się uzupełniać w specjalizacjach, rezygnując z kosztownych inwestycji w zbyteczny sprzęt, czy też lądowisk dla śmigłowców, których skuteczność porównywalna jest do transportu drogowego.

 

 

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

Najobszerniejszym zagadnieniem była jednak ustawa śmieciowa, z którą także nasza Gmina będzie musiała się zmierzyć. Pomysłów radnym nie brakuje, a jaka decyzja zapadnie przekonamy się na najbliższej sesji Rady Miejskiej – dziś o godz. 13.00 w auli LO Pniewy. 

 

 

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES