- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Pniewy - Policjanci uratowali kobietę z pożaru

Dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Pniewach brało udział w akcji ratowniczej, w związku z pożarem, do którego doszło w budynku wielorodzinnym w Pniewach. Sprawna i szybka akcja pozwoliła policjantom wyprowadzić z zagrożonego mieszkania 81-letnią kobietę.

 

W nocy, 20 maja br. policjanci z Pniew zostali poinformowani przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach o pożarze, który został zauważony w budynku wielorodzinnym w Pniewach przy ul. Rynek. Natychmiast pojechali pod wskazany adres. Przed budynkiem zastali zgłaszającego, od którego dowiedzieli się, że w mieszkaniach, w którym doszło do zaprószenia ognia, znajdują się trzy osoby. Szybko pobiegli na piętro, starając się zlokalizować właściwe mieszkanie. Było to bardzo trudne ponieważ klatka była już zadymiona, co znacznie ograniczało widzialność.

 

Ostatecznie policjanci wyważyli drzwi od jednego z mieszkań, skąd wyprowadzili 81-letnią kobietę i przekazali pod opiekę pogotowia ratunkowego. Następnie na miejsce przybyli funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy weszli do drugiego mieszkania i wyprowadzili pozostałe dwie osoby.

 

Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Sprawna i szybka akcja wszystkich służb ratunkowych zapobiegła tragedii. 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

 

22.05.2019

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES