- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzani o kradzież sklepową zatrzymani

Kryminalni z Szamotuł razem z dzielnicowymi z Obrzycka ustalili podejrzanych o kradzież sklepową. Sprawcy wynieśli ze sklepu alkohol za ponad 1100 zł. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

W miniony wtorek 17 listopada br. policjanci z Obrzycka otrzymali zawiadomienie o kradzieży sklepowej. Dwaj nieznani mężczyźni dwukrotnie (w dniu 12 oraz 13 listopada) przyszli do jednego ze sklepów w Obrzycku, i zapakowali do swoich plecaków głównie whisky oraz wódkę za ponad 1100 zł, po czym wyszli i nie zapłacili za żaden towar.

 

Teren zdarzenia był objęty monitoringiem, który pomógł w rozpoznaniu podejrzanych o kradzież. Jeszcze tego samego dnia, w którym przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, ustalenia szamotulskich kryminalnych oraz dzielnicowych z Obrzycka przyczyniły się do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Szamotuły. 55-latek oraz 31-latek zostali zatrzymani przez kryminalnych oraz patrolówkę z Szamotuł. Byli znani miejscowej policji ze wcześniejszych interwencji oraz kradzieży.

 

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży. Przyznali się do zarzucanych czynów. W rozmowie z policjantami stwierdzili, że ukradli alkohol, aby go sprzedać, a część zdążyli sami wypić. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

 

SCH

 

 

19.11.2020

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES