- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzany o kradzież ciągnika i kierowanie nim w stanie nietrzeźwości zatrzymany

Dwa zarzuty usłyszał 20 letni mieszkaniec gminy Pniewy podejrzany o kradzież ciągnika rolniczego oraz kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu o kradzieży.

 

W dniu 16 maja br. około godziny 23, dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego. Do zdarzenia doszło w Wielonku. Znany poszkodowanemu sprawca ukradł traktor wraz z wózkiem inwentarzowym z terenu jego posesji i najprawdopodobniej miał jechać nim lasem w kierunku Orliczka.

 

Policjanci sprawdzili więc dukty leśne. Na drodze Wielonek-Orliczko, kryminalni z Szamotuł znaleźli skradziony pojazd, a wraz z nim podejrzanego o kradzież.  Ciągnik prowadził 20-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości, okazało się, iż miał 0,96 promila alkoholu w organizmie. Kradzież nie była więc jedynym przewinieniem z jego strony.

 

20-latek został zatrzymany, a ciągnik rolniczy wrócił do właściciela. Gdy podejrzany o kradzież wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Przyznał się do zarzucanych czynów.

 

SCH

 

20.05.2020

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES