- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzany o kradzież roweru i dokumentów, oraz jego kuzyn, który 'zniszczył dowody' w rękach policji

Podejrzany o kradzież dokumentów oraz roweru został ustalony i zatrzymany przez wronieckich policjantów. Mężczyzna odjechał skradzionym rowerem z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali również jego wspólnika, który jest podejrzany o spalenie skradzionych dokumentów.

 

W dniu 23 listopada br. na Placu Wolności we Wronkach doszło do kradzieży. Z ustaleń wynikało, iż nieznany sprawca ukradł z niezabezpieczonego samochodu plecak z  dokumentami. Z miejsca kradzieży odjechał rowerem należącym do tego samego poszkodowanego. Co ciekawe, wcześniej na miejsce kradzieży dojechał rowerem „pożyczonym” na innej ulicy we Wronkach, jednak tamten jednoślad porzucił, kiedy natrafił na droższy model.

 

Policjanci pracujący nad sprawą wykonali oględziny miejsca kradzieży, rozpytali okolicznych mieszkańców, zabezpieczyli też monitoring, na którym było widać sprawcę kradzieży. W ostatnim czasie natrafili na trop złodzieja. Okazało się, iż podejrzewany, to mieszkaniec Poznania, który ma rodzinę na terenie gminy Wronki.

 

Kryminalni oraz dzielnicowy ustalili wstępnie miejsce pobytu mężczyzny na terenie Poznania. Pojechali więc zatrzymać podejrzewanego  21-latka. Okazało się jednak, iż kilka godzin przed przyjazdem policjantów mężczyzna wyszedł z domu. Funkcjonariusze ustalili, iż razem z kuzynem pojechał pociągiem w kierunku Wronek. Mundurowi podejrzewali, że mężczyźni jadą do miejsca zamieszkania rodziny podejrzanego. Tam 21-latek został zatrzymany. Przyznał, że to on ukradł plecak z dokumentami i rower.

 

Mężczyzna tłumaczył, iż chciał dokumenty wrzucić do skrzynki pocztowej, ale jego kuzyn stwierdził, że dowody trzeba zniszczyć i spalił dokumenty w piecu. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali również 21-letniego mieszkańca gminy Wronki.

 

Po przesłuchaniu mężczyźni usłyszeli zarzuty: mieszkaniec Poznania- kradzieży oraz kradzieży dokumentów, mieszkaniec gminy Wronki – usunięcia dokumentu.Dzięki pomocy Straży Miejskiej udało się odzyskać skradziony rower.

 

Podejrzanym grozi kara więzienia.


(S. Chuda)

 

06.12.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES