- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzany o kradzież trafił do aresztu

Policjanci z Pniew odzyskali mienie warte około 6 tysięcy złotych, które padło łupem złodzieja. Funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego podejrzewanego o kradzież. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

W minioną niedzielę, około godziny 4, pniewscy policjanci uzyskali informację, iż z Chełmna w kierunku Poznania odjechał kierujący samochodem marki Mercedes. Z informacji wynikało, iż wygląd kierowcy wskazuje na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. W dodatku istniało podejrzenie, że kierujący ten może być sprawcą kradzieży.

 

Policjanci z pniewskiej patrolówki natychmiast pojechali we wskazanym kierunku, aby odnaleźć podejrzany samochód. W okolicy miejscowości Rumianek zauważyli samochód z lawetą jadący drogą polną. Policjanci zatrzymali go do kontroli.

 

Jak się okazało, samochodem kierował 55-letni obywatel Litwy. Mężczyzny nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Był trzeźwy. W międzyczasie policjanci uzyskali informację, iż  na numer alarmowy zgłoszona została kradzież agregatu. Policjanci sprawdzili pojazd, którym kierował 55-latek oraz pojazdy, które przewoził na lawecie. Pojazdy nie figurowały w policyjnych systemach jako poszukiwane, ale w trakcie ich przeszukania patrolowcy znaleźli skradziony w Chełmnie agregat. Policjanci znaleźli też kilkanaście puszek masy chemoutwardzalnej służącej do znakowania dróg. Okazało się, że i ta substancja została skradziona w Chełminku.

 

Odzyskane „fanty” warte były w sumie około 6 tysięcy złotych. Dzięki działaniom funkcjonariuszy powróciły do właścicieli.

 

55-latek został zatrzymany. Jest podejrzewany o kradzież. Usłyszał dwa zarzuty.

 

Z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa i brak stałego miejsca pobytu na terenie kraju, mężczyzna na 3 miesiące trafił do aresztu.

 

Postępowanie w sprawie jest w toku. Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 


(Sandra Chuda)

 

09.11.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES