- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzany o kradzież usłyszał zarzuty

Policjanci z Pniew przedstawili zarzut 30-letniemu mieszkańcowi gminy Pniewy. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież kosy spalinowej oraz szlifierki należących do jego znajomego. Swoje zachowanie tłumaczył zazdrością. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Wczoraj, policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach otrzymali zawiadomienie o kradzieży kosy spalinowej oraz szlifierki wartych ponad 2500 zł. Poszkodowany trzymał sprzęt w swoim domu na terenie gminy Pniewy.

 

Do kradzieży doszło w dniu 20 lipca, kiedy to pokrzywdzonego odwiedziło dwóch jego znajomych. Po wyjściu jednego z nich okazało się, że kosa spalinowa oraz szlifierka zniknęła. Właśnie dlatego, podejrzenia padły na znajomego. Początkowo zgłaszający liczył, że uda mu się odzyskać skradzione przedmioty, jednak podejrzany nie zamierzał ich oddać.

 

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, po czym pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego o kradzież. W trakcie przeszukania jego domu nie udało się odnaleźć skradzionego mienia. 30-letni mieszkaniec gminy Pniewy przyznał, że zdążył już sprzedać sprzęt. Mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzuty. Stwierdził, że kierowała nim zazdrość.

 

Postępowanie w niniejszej sprawie jest w toku. Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.  

 

 

mł. asp. S. Chuda

 

28.07.2020

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES