- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzany o kradzież został szybko rozpoznany i zatrzymany

W jednej z szamotulskich aptek, mężczyzna wykorzystując nieuwagę ekspedientki ukradł pieniądze z kasy. Pomimo faktu, iż zdążył uciec z miejsca zdarzenia, został rozpoznany przez policjantów i szybko wpadł w ręce patrolowców. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

W minioną sobotę (25 sierpnia br.), około godziny 16.30 policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy z jednej z szamotulskich aptek.

 

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali świadka. Funkcjonariusze zabezpieczyli też pozostawione na miejscu ślady. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż nieznany sprawca przyszedł na zakupy do apteki i w ich trakcie wykorzystał chwilę nieuwagi ekspedientki i z niezabezpieczonej kasy ukradł prawie 1200 zł.

 

Po przejrzeniu monitoringu okazało się, iż podejrzany został nagrany. Rozpoznał go funkcjonariusz z Zespołu ds. Wykroczeń. Dzięki ustaleniu kim mógł być złodziej, jeszcze tego samego dnia, w krótkim czasie po otrzymanym zgłoszeniu policjanci szamotulskiej patrolówki zatrzymali podejrzanego na terenie miejscowości, w której mieszkał.

 

34-letni mieszkaniec gminy Szamotuły trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Mężczyzna miał przy sobie ponad 400 zł. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, pozostałą kwotę wydał na papierosy i alkohol.

 

Wczoraj 34-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

27.08.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES