- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewana o kradzież blisko 12 tysięcy złotych zatrzymana i przesłuchana

Do pięciu lat więzienia grozi mieszkance Szamotuł, która jest podejrzewana o kradzież blisko 12 tysięcy złotych. 42-latka miała okraść znajomego w jego mieszkaniu gdy poszkodowany zasnął. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

W dniu 10 lipca br. policjanci otrzymali zawiadomienie o kradzieży blisko 12 tysięcy złotych. Poszkodowany zgłosił, iż 9 lipca br. jego znajoma- mieszkanka Szamotuł – zabrała mu z mieszkania sporą sumę pieniędzy. Z zawiadomienia wynikało, iż kobieta była u niego w odwiedzinach, wykorzystała to, iż zasnął i zabrała oszczędności poszkodowanego. Policjanci ustalili, iż kobieta mogła podejrzewać, gdzie mężczyzna trzyma pieniądze. W obecności podejrzewanej mężczyzna wyjął sporą sumę, aby dać jej 50 zł, gdyż prosiła go o pomoc finansową.

 

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 42-latki. Nie zastali jej jednak w domu. Po przeprowadzonym przeszukaniu okazało się, iż kobieta nie miała w nim skradzionej sumy. Funkcjonariusze przesłuchali osoby mogące posiadać informacje w niniejszej sprawie.

 

Kryminalni ustalili gdzie przebywa kobieta i razem z dzielnicowymi zatrzymali ją jeszcze tego samego dnia, w którym otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Gdy 42-latka była już zatrzymana, do komendy stawił się poszkodowany, który poinformował funkcjonariuszy, iż matka podejrzewanej znalazła w swoim domu pieniądze, które zostały mu skradzione. Mężczyzna odzyskał ponad 8 tysięcy złotych.

 

Wczoraj 42- latka została przesłuchana. Usłyszała zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

 

(Sandra Chuda)

 

12.07.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES