- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewani o kłusownictwo w rękach pniewskich policjantów

Do dwóch lat więzienia grozi mieszkańcom gminy Pniewy podejrzewanym o kłusownictwo. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż mężczyźni łowili nielegalnie ryby przy pomocy sieci rybackich. Sprawę wyjaśnia pniewska dochodzeniówka.

 

W minionym tygodniu (w środę 16 maja br.) pniewscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nielegalnego połowu ryb. Na powyższą sytuację zareagował zgłaszający, który nagrał zaistniałą sytuację. Z ustaleń wynikało, iż nad jeziorem w Zamorzu, dwóch mężczyzn wyciągało z wody sieć rybacką z rybami.

 

Z nagrania wynikało, iż jednym z mężczyzn był najprawdopodobniej 59-letni mieszkaniec Pniew. W środę, policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania i w jego domu zabezpieczyli m.in. węgorza. Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia funkcjonariusze ustalili też drugiego z mężczyzn. Okazało się, iż był to 62-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Również on trafił w ręce mundurowych.

 

Mężczyźni zostali przesłuchani. Z ustaleń wynikało, iż najprawdopodobniej w nielegalny sposób złowili kilka linów i węgorza. Usłyszeli zarzuty poławiania ryb bez uprawnień przy pomocy narzędzi lub urządzeń połowowych. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

(mł. asp. Sandra Chuda)

 

21.05.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES