- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewani o kradzież usłyszeli zarzuty

Do 5 lat więzienia grozi podejrzewanym o kradzież, których dzięki reakcji pracowników sklepu, zatrzymali policjanci z Szamotuł oraz z Obrzycka. Z ustaleń wynika, iż dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn działając wspólnie i w porozumieniu ukradło artykuły spożywcze oraz kosmetyki warte około 1500 zł.

 

W minionym tygodniu policjanci z szamotulskiej patrolówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży, do której doszło w markecie w Ostrorogu. Czujni pracownicy sklepu zauważyli cztery osoby, które podejrzewali o kradzież na terenie sklepu. Z ustaleń wynikało, iż w dniu zatrzymania podejrzewani działając wspólnie i w porozumieniu ukradli kosmetyki warte około 50 zł.

 

Sprawa mogłaby się zakończyć mandatem karnym za wykroczenie, jednak w toku wykonywanych czynności okazało się, iż czworo podejrzewanych mogło działać w czynie ciągłym. Z ustaleń wynikało, że od 31 sierpnia br. zatrzymani kilkakrotnie, w taki sam sposób kradli kosmetyki i artykuły spożywcze na terenie marketu. Od zgłaszających zawiadomienie przyjęła szamotulska dochodzeniówka. W sumie straty poniesione przez właściciela oszacowano na około 1500 zł.

 

Policjanci z Szamotuł wspólnie z dzielnicowymi z Obrzycka zatrzymali podejrzewanych o kradzież i przeszukali ich mieszkania. Dzięki podjętym czynnościom odzyskano część skradzionego mienia.

 

 

Czworo zatrzymanych – dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn z Obrzycka oraz z Szamotuł- usłyszało zarzuty kradzieży w krótkich odstępach czasu. Grozi im do 5 lat więzienia.
 
 
 
 
14.09.2015
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES