- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewani o kradzież w rękach policjantów

Do pięciu lat więzienia grozi zatrzymanym przez policjantów mieszkańcom powiatu nowotomyskiego, którzy są podejrzewani o kradzież kosy spalinowej. Mężczyźni wykorzystali nieuwagę pracowników, którzy mieli przerwę w koszeniu trawy i praktycznie w ich obecności zabrali z miejsca sprzęt warty kilka tysięcy złotych.

 

W minionym tygodniu (31.08.2017 r.), w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży kosy spalinowej wartej około 3.500 złotych. Do zdarzenia doszło w Pniewach.

 

Ze zgłoszenia wynikało, iż nieznani sprawcy wykorzystali, iż pracownicy koszący trawę zrobili sobie przerwę w pracy i odłożyli sprzęt na bok. Praktycznie w ich obecności złodzieje podjechali busem, spakowali kosę do samochodu i odjechali bocznymi uliczkami w nieznanym kierunku. Poszkodowani, ani świadek zdarzenia nie pamiętali numerów rejestracyjnych pojazdu.

 

Sprawą zajął się dzielnicowy oraz dochodzeniowiec z Pniewskiego komisariatu Policji. Policjanci rozpytali zgłaszających ustalając niezbędne szczegóły, a następnie sprawdzili monitoring. Tam wytypowali samochód, którym mogli poruszać się złodzieje.

 

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzewanych. Byli to mieszkańcy powiatu nowotomyskiego w wieku 25 oraz 28 lat. Mężczyźni schowali skradzioną kosę spalinową w zaroślach na terenie posesji, na której wykonywali prace ogrodowe.  Policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

 

Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzi pniewska dochodzeniówka. Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia.

 


(SCh)

 

 

04.09.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES