- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewani o liczne włamania w rękach kryminalnych

Do 10 lat więzienia grozi zatrzymanym 26-latkom, podejrzewanym o liczne włamania, do których doszło na terenie województwa. Mężczyźni włamywali się do myjni samochodowych. Łączne straty oszacowane zostały na ponad 50 tysięcy złotych. Sprawy wyjaśniają szamotulscy kryminalni.

 

Policjanci z Szamotuł pracowali nad sprawą włamania do myjni samochodowej w Szamotułach. Do zdarzenia doszło pod koniec września br. Nieznani wówczas sprawcy ukradli m. in. ponad 1800 zł, żetony do myjni warte ponad 600 zł oraz urządzenie do dezynfekcji klimatyzacji. Kryminalni prowadzący tą sprawę powiązali ją ze zdarzeniem, do którego doszło w tym samym czasie w Ostrorogu. Tam sprawcy ukradli sprężarkę powierza wraz z pistoletem.

 

Policjanci zebrali niezbędne materiały dowodowe, a po ich przeanalizowaniu wytypowali podejrzewanych o włamania. Wszystko wskazywało na to, że włamywaczami byli mieszkańcy powiatu wrzesińskiego.

 

W miniony poniedziałek 9 września policjanci pojechali więc do miejsc zamieszkania mężczyzn. Kryminalni zaskoczyli ich niespodziewaną wizytą we wczesnych godzinach porannych. W trakcie przeszukań, w pojeździe jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa: łomy oraz klucz hydrauliczny do rur. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 26-lat. Podejrzewani trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w Szamotułach.

 

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, iż wytypowani mężczyźni mieli na sumieniu włamania, które zaistniały również w innych rejonach naszego województwa. Do podobnych zdarzeń doszło m.in. na terenie powiatu kościańskiego, w Koninie, w Obornikach, w Skórzewie, w Wysogotowie, w Poznaniu oraz w Gnieźnie.

 

Policjanci przedstawili zatrzymanym 26-latkom w sumie 10 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do myjni samochodowych. Łącznie oszacowane straty poniesione przez poszkodowanych w wyniku tych włamań wynoszą ponad 50 tysięcy złotych.

 

 

Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

 

 

 

12.11.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES