- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewani o włamanie zatrzymani dzięki skutecznej współpracy

Szybka reakcja świadków, współpraca pomiędzy sąsiednimi jednostkami Policji oraz rozpoznanie terenu przez policjantów z Wronek pomogło w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzewanych o udział we włamaniu do sklepu na terenie powiatu międzychodzkiego. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

 

W minioną niedzielę, policjanci z Wronek, którzy pełnili służbę w  godzinach porannych  uzyskali informację o włamaniu do sklepu w miejscowości Góra (powiat międzychodzki). Do zdarzenia doszło  w sobotę 17 lutego br.

 

Z ustaleń sąsiedniej jednostki Policji wynikało, iż mieszkańcy wsi Góra, na gorącym uczynku włamania, ujęli mężczyznę, który jest podejrzewany o przestępstwo. Jak wynikało z relacji świadków, mężczyzna miał wyjść ze sklepu z opakowaniami papierosów. Świadkowie natychmiast powiadomili policję z Międzychodu. Przybyli na miejsce włamania policjanci przejęli od mieszkańców mężczyznę. Jak się okazało, był to 35-letni  mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Miejscowi policjanci ustalili  też, że zatrzymany włamywacz najprawdopodobniej nie był sam. Kilka minut przed jego ujęciem, z miejsca zdarzenia, z dużą prędkością odjechało czarne auto. Mogli to być pomocnicy zatrzymanego. Mundurowi mieli szczątkowe numery rejestracyjne tego pojazdu.

 

Jeden z zatrzymanych był mieszkańcem gminy Wronki, więc zebrane informacje policjanci z Międzychodu przekazali funkcjonariuszom z powiatu szamotulskiego. Sprawą zajęli się dzielnicowi oraz funkcjonariusz ogniwa kryminalnego z wronieckiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze odnaleźli ukryty w zaroślach na terenie gminy wronki samochód, którym poruszali się podejrzewani o włamanie. Policjanci ustalili też, kto mógł współpracować z zatrzymanym na terenie powiatu międzychodzkiego 35-latkiem. W niedzielę 18 stycznia wronieccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do sklepu. Byli to 33- letni mieszkaniec gminy Wronki oraz 20-letni mieszkaniec Wronek.  

 

20-latek został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie, natomiast 33-latek (z uwagi na stan nietrzeźwości) trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w szamotulskiej komendzie Policji. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez miejscowych kryminalnych.

 

Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Sprawa jest w toku. Wyjaśniają ją policjanci z powiatu międzychodzkiego.

 

Sandra Chuda / P. Araszkiewicz

 

20.02.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES