- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewany o kierowanie w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej w Dusznikach. Został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji drugiego uczestnika kolizji.

 

W czwartek, po godzinie 20 policjanci z szamotulskiej Drogówki interweniowali w związku ze zgłoszoną kolizją drogową, do której doszło w Dusznikach. Ze zgłoszenia wynikało, iż sprawca kolizji może być pod wpływem alkoholu.

 

Na miejscu funkcjonariusze zastali uczestników zdarzenia drogowego- 21-letniego mieszkańca gminy Buk (który kierował samochodem marki Audi) oraz 40-letniego mieszkańca gminy Duszniki (który kierował samochodem marki Renault). Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż 40-latek, w trakcie jazdy prostym odcinkiem drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok audi z którym się wymijał. Nie pomogło zjechanie na pobocze przez pokrzywdzonego. Co więcej, z ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem marki Renault nie miał zamiaru zatrzymać się po zdarzeniu drogowym, więc kierujący audi musiał za nim zawrócić.Przy pomocy świateł mijania i drogowych oraz sygnału dźwiękowego w aucie  udało mu się zatrzymać kierowcę. Gdy tylko zgłaszający zobaczył w jakim stanie jest kierowca, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na Policję.

 

Policjanci nie mieli wątpliwości, że kierujący renaultem jest nietrzeźwy. Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu, nieskładnie się wypowiadał i miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 40-latka. Miał aż 3,30 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. W celu zabezpieczenia niezbędnych materiałów dowodowych, przesłuchano świadka zdarzenia. Na miejscu kolizji funkcjonariusze drogówki wykonali oględziny, szkic miejsca zdarzenia oraz pozostałą niezbędną dokumentację.

 

Teraz 40-latkowi grozi więzienie oraz grzywna. Mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie kolizji drogowej.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

31.08.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES