- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewany o kosztowną kradzież w rękach policjantów

W wyniku podjętych działań, policjanci z Szamotuł odzyskali skradzione przedmioty kolekcjonerskie. W ręce policjantów trafił również podejrzewany o powyższą kradzież mężczyzna. Skradzione mienie warte było około 30 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia.

 

W poniedziałek 2 listopada szamotulscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Szamotuł o tym, iż z jego mieszkania skradziono drogocenne przedmioty. Sprawca ukradł złotą biżuterię, klasery ze znaczkami z zaboru pruskiego oraz z papieżem, wypchane ptaki, medale, odznaczenia okolicznościowe oraz zdjęcia itp. Skradzione mienie warte było około 30 tysięcy złotych.

 

Podejrzenia padły na rodzinę, która wynajmowała mieszkanie od zgłaszającego i w ostatnim czasie wyprowadziła się. Policjanci przesłuchali świadków i ustalili, iż najprawdopodobniej kradzieży mógł dokonać 20-latek, który zamieszkiwał u mężczyzny.

 

Policjanci udali się do miejsca, w którym mężczyzna obecnie przebywa i w trakcie przeprowadzonego przeszukania odnaleźli skradzione przedmioty. W domu mężczyzna posiadał klaser, koperty ze znaczkami oraz aparat. W toku dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali pamiątkowe medale i odznaki okolicznościowe, wypchane ptaki oraz pamiątkowe zdjęcia.

 

Dzielnicowi wraz z kryminalnymi zatrzymali 20-latka. Przyznał się do kradzieży odzyskanych przedmiotów. Przyznał również, iż skradzioną złotą biżuterie zdążył już sprzedać.

 

 

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu 5 lat wiezienia.

 

 

 

 

 

04.11.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES