- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewany o krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu w rękach policjantów

Kara do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez dzielnicowych z Obrzycka, który jest podejrzewany o zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia oraz o kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna jest również podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej, a na dodatek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Postępowania będą toczyły się „dwutorowo”- w sprawie o przestępstwa oraz w sprawie o wykroczenia.

 

W nocy z 11 na 12 lipca br. dzielnicowi z Obrzycka otrzymali zgłoszenie o tym, że mieszkaniec gminy Obrzycko mógł kierować samochodem pod wpływem alkoholu i w dodatku bez uprawnień.

 

Zgłaszający przekazali policjantom, że obecny na miejscu interwencji 36-latek najprawdopodobniej będąc pod wpływem alkoholu kierował samochodem marki Opel Astra. W dodatku mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

 

Policjanci rozpytali zgłaszających oraz świadków zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna mógł nie tylko kierować samochodem pod wpływem alkoholu (w chwili przeprowadzania badania na miejscu interwencji miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie), ale i jest podejrzewany o to, że zabrał cudzy samochód w celu krótkotrwałego użycia, co również stanowi przestępstwo. Dodatkowo, mężczyzna jadąc tym samochodem stracił nad nim panowanie i wjechał w drzewo.

 

Policjanci udali się na miejsce, w którym pozostał rozbity opel astra. Policjanci dotarli też do właścicielki pojazdu. Po wykonaniu oględzin pojazdu na miejscu zdarzenia przez technika kryminalistyki z Szamotuł, kobieta zabezpieczyła samochód we własnym zakresie.

 

Podejrzewany o przestępstwa oraz wykroczenia trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Sprawę przestępstw wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

Policjanci prowadzą również postępowanie w sprawie o wykroczenia (kierowanie samochodem bez wymaganych do tego uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej będąc pod wpływem alkoholu).

 

 

Za przestępstwa mężczyźnie grozi kara więzienia, na natomiast za wykroczenie grzywna.

 

 

14.07.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES