- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewany o okradanie wynajmujących pokoje w rękach kryminalnych

Kryminalni ustalili podejrzewanego o włamania, do których doszło na terenie kraju. Mężczyzna wynajmował pokoje i okradał m. in. najemców lub wynajmujących. Szamotulscy policjanci namierzyli go i zatrzymali w Lesznie. Grozi mu więzienie.

 

Pod koniec ubiegłego miesiąca, policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do której doszło na ul. Obornickiej w Szamotułach. Sprawca włamał się do szafki, w której znajdowała się kasetka z pieniędzmi. Z ustaleń kryminalnych wynikało, iż  włamania najprawdopodobniej dokonał mężczyzna, który wynajął pokój od pokrzywdzonych, natomiast po włamaniu zniknął nie oddając klucza od wynajmowanego pokoju. W tym przypadku, straty na szczęście nie były duże, gdyż w kasetce wartej 100 zł znajdowało się zaledwie kilkadziesiąt groszy.

 

Policjanci przeszukali pomieszczenie,  które wynajmował podejrzany o włamanie. Tam funkcjonariusze znaleźli przedmioty, które pochodziły z kradzieży, do której doszło na terenie powiatu poznańskiego. Jak ustalili policjanci, w dniu 25 stycznia br. mężczyzna pasujący rysopisem do włamywacza z Szamotuł, wynajmował tam pokój. Włamał się do mieszkania właścicieli, skąd ukradł m. in. kamerę oraz telefon.

 

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą przeanalizowali zdarzenia zaistniałe w ostatnim czasie, w których sprawcy działali w podobny sposób. Okazało się, iż podobnych zdarzeń było więcej. Podejrzewany o włamanie był znany, jednak pojawił się problem z ustaleniem miejsca jego pobytu. Szamotulscy policjanci przeanalizowali zebrane materiały i na podstawie działań operacyjnych „namierzyli” podejrzanego. Okazało się, iż przebywał w Lesznie, gdzie kilka dni po włamaniu w Szamotułach został zatrzymany przez naszych funkcjonariuszy.

 

Mężczyzna usłyszał w sumie pięć zarzutów kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Do zdarzeń doszło w Szamotułach, w Krzyszkowie, w Nowym Tomyślu, w Iławie oraz w Opalenicy.

 

Postępowanie prowadzą szamotulscy dochodzeniowy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 

(Sandra Chuda)

 

20.02.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES