- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podejrzewany o zabicie psa usłyszał zarzut

Do dwóch lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzewanemu o zabicie psa na terenie Ostroroga. Ze zgłoszenia wynikało, iż mężczyzna miał celowo najechać na psa idącego po chodniku. Policjanci przedstawili mu zarzut. Sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania.

 

 

Do zdarzenia doszło w dniu 24 grudnia br. Po godzinie 14 dyżurny szamotulskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, iż na ul. Poznańskiej w Ostrorogu doszło do potrącenia psa. Na miejsce w pierwszej kolejności pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili przebieg zdarzenia oraz ustalili świadków. 

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem marki Peugeot zjechał na chodnik i uderzył pojazdem w idącego chodnikiem psa. Po całym zajściu kierujący odjechał pozostawiając na miejscu zdarzenia ślad – tablicę rejestracyjną od pojazdu.

Zgłaszający rozpoznał kierowcę. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. Właściciel czworonoga podejrzewał, że mężczyzna przejechał psa celowo, gdyż jest skonfliktowany ze zgłaszającym.

Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował również kryminalnych, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając niezbędny materiał dowodowy oraz przesłuchali zgłaszającego. 

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów, na miejsce zdarzenia powrócił podejrzewany 38-latek – policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości - był trzeźwy. Mężczyzna nie przyznawał się do celowego najechania na psa. Policjanci przesłuchali go i przedstawili mu zarzut zabicia zwierzęcia poprzez celowe jego najechanie. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

29.12.2015

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES