- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie akcji 'Prędkość'

Jedna osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości w trakcie działań prowadzonych przez szamotulską drogówkę w ramach krajowej akcji „Prędkość”. Głównym celem tego typu działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz innych przepisów ruchu drogowego.

 

W minioną niedzielę 26 lutego br. policjanci z szamotulskiej drogówki, przeprowadzili działania w ramach krajowej akcji pn. „PRĘDKOŚĆ”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na takie kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które często są przyczynami wypadków i kolizji drogowych. Policjanci skupiali się głównie na przekraczaniu przez kierujących pojazdami dozwolonej prędkości. Nie pozostawali jednak obojętni na inne wykroczenia i przestępstwa drogowe.

 

W trakcie działań prowadzonych na terenie powiatu szamotulskiego, funkcjonariusze skontrolowali w sumie 106 pojazdów. 73 osoby przekroczyły dozwoloną prędkość, z czego policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Jedna z powyższych osób, na terenie zabudowanym, przekroczyła dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Mieszkaniec Głogowa, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Nojewo, jechał z prędkością 106 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 40 km/h. Kierujący został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia. Odzyska je dopiero po upływie 3 miesięcy.

 

01.03.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES