- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu

Od czwartku do niedzieli policjanci prowadzili wzmożone działania ukierunkowane przede wszystkim na bezpieczeństwo na drogach powiatu szamotulskiego. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwych kierujących.

 

Od czwartku 19 czerwca do niedzieli 22 czerwca br. policjanci na terenie powiatu szamotulskiego prowadzili wzmożone działania prewencyjne. Podczas kontroli pojazdów szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierujących. W trakcie trwania działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami, jednego nietrzeźwego kierującego rowerem oraz dwóch kierujących motorowerami w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymali też jedną kierującą samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

 

Od czwartku do niedzieli policja na terenie powiatu szamotulskiego odnotowała 6 zdarzeń drogowych. W dwóch z powyższych zdarzeń brali udział kierujący pod wpływem alkoholu.

 

Pierwsza taka kolizja zaistniała w sobotę 21 czerwca około godziny 11.35 na ulicy Chrobrego we Wronkach. 51-letnia kobieta, która kierowała volkswagenem golfem najechała na tył poprzedzającego ją samochodu marki Fiat. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującej policjanci ustalili, że 51-latka miała 0,40 promila alkoholu w organizmie.

 

 

Kolejne zdarzenie z udziałem kierującego „na podwójnym gazie” zaistniało w niedzielę 22 czerwca w Gaju Wielkim na ul. Poznańskiej. Kierujący samochodem mieszkaniec gminy Sieraków na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Dzielnicowi obsługujący zdarzenie sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawę wyjaśniają policjanci z Szamotuł.

 

23.06.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES