- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie długiego weekendu sierpniowego

Za nami długi, sierpniowy weekend. Kiedy mieszkańcy powiatu wypoczywali, nad ich bezpieczeństwem, czuwali policjanci. Mundurowi zatrzymali sześć osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

 

W dniach 12-15 sierpnia do służby na terenie powiatu szamotulskiego skierowanych zostało w sumie 38 policjantów ruchu drogowego oraz 117 policjantów z innych pionów. Czuwali oni nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Szamotulscy policjanci kontrolowali prędkość, ale także stan trzeźwości kierujących.

 

Podsumowując te dni na drogach powiatu, można uznać, iż minęły one w miarę bezpiecznie. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego- żadna osoba biorąca udział w zdarzeniu drogowym nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci interweniowali jedynie w związku z 11 kolizjami drogowymi. W trakcie trwania długiego weekendu policjanci zatrzymali 5 osób podejrzewanych o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz jedną w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo mundurowi zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki, jak również kierującego, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością ponad 100 km/h.

 
 

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, to jedno z priorytetowych zadań policjantów. Częste kontrole drogowe i pomiary prędkości mają zminimalizować ryzyko występowania zagrożeń na drodze. Policjanci zwracają uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa - a przez dzieci - z wymaganych fotelików. Kontrolują stan techniczny pojazdów, zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

 
 

Pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze może zależeć życie i zdrowie innych osób, w tym naszych najbliższych.

 

17.08.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES