- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie działań ''Prędkość''

W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", która odbyła się 8 lipca br. na wielkopolskich drogach, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

 

8 lipca br. odbyła się akcja "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", w której policjanci z całej Wielkopolski prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.

 

Podsumowując wyniki akcji, na terenie województwa skontrolowano 989 pojazdów, policjanci przebadali także pod kątem trzeźwości 1000 kierowców. Na terenie naszego powiatu, w trakcie trwania akcji policjanci skontrolowali 26 pojazdów.

 

Policjanci podczas działań kontrolnych nałożyli na kierowców 653 mandaty karne, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 12 praw jazdy, w tym 5 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 39 dowodów rejestracyjnych. Na terenie naszego powiatu policjanci ukarali mandatami karnymi 23 osoby.

 

Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

 

KWP Poznań / SCh

 

09.07.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES