- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie działań 'Prędkość'

24 marca był ostatnim dniem policyjnej akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI, prowadzonej na terenie całego województwa. Efektem działań na terenie całego województwa było ponad 15 tysięcy skontrolowanych pojazdów. Ponad 7 tysięcy kierowców zostało zatrzymanych za przekroczenie prędkości.

 

W dniach od 19 do 24 marca br. na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów ale również do warunków panujących na drodze.

 

Na terenie powiatu szamotulskiego, w trakcie trwania akcji, policjanci skontrolowali w sumie 381 pojazdów. Spośród powyższych kierujących, 296 zostało ukaranych mandatami karnymi. Policjanci nałożyli w sumie 187 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. W ramach akcji policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz 2 osoby podejrzane o popełnienie innych przestępstw na drodze. Ponadto szamotulscy funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy, w tym trzy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 40 dowodów rejestracyjnych.

 

Policjanci nadal, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.


 

(KWP Poznań/KPP Szamotuły)

 

27.03.2017

 

 

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES