- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie działań 'Wielkanoc 2016'

Podczas czterech dni akcji „Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2016” na terenie powiatu szamotulskiego doszło do 1 wypadku drogowego i 8 kolizji drogowych, w których została ranna 1 osoba. Policjanci zatrzymali 3 kierujących będących pod działaniem alkoholu oraz trzy prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

 

Działania pod hasłem „Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2016” prowadzone były od 25 do 28 marca br. W tych dniach do służby na terenie powiatu szamotulskiego skierowanych zostało w sumie 32 policjantów ruchu drogowego oraz 133 policjantów z innych pionów. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i drogach naszego powiatu. W czasie kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

 

W trakcie działań, policjanci interweniowali w związku z otrzymanymi zgłoszeniami ponad 100 razy. Zgłoszenia dotyczyły m. in. awantur domowych, zdarzeń do których doszło w miejscach publicznych, zdarzeń na drogach, itp. ( rok - 2015 ponad 70 zgłoszeń).

 

Świąteczny weekend często wiąże się z wyjazdami do rodziny. Odnotowaliśmy jeden wypadek drogowy w dniu 26 marca, w którym jedna osoba została ranna. Policjanci interweniowali również w związku z 8 kolizjami drogowymi. Cztery kolizje zaistniały w piątek, dwie w sobotę i dwie w niedzielę ( rok 2015 – nie odnotowano żadnego wypadku, doszło do 7 kolizji).

 

W trakcie trwania działań policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzewane o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego pojazdem w stanie po użyciu alkoholu ( rok 2015 – dwóch nietrzeźwych kierujących).

 

Funkcjonariusze zatrzymali trzem kierującym prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W sobotę 26-go marca br. kierujący w Wierzeji poruszał się z prędkością aż 135km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50km/h.

 

Podsumowując te dni na drogach powiatu, można uznać, iż minęły one w miarę bezpiecznie. Ilość zaistniałych zdarzeń porównywalna jest do roku ubiegłego.

 

29.03.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES