- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie działań BEZPIECZNE FERIE 2015

W minioną niedzielę policjanci zakończyli działania prewencyjno – profilaktyczne pod hasłem „BEZPIECZNE FERIE 2015”. Czas wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu szamotulskiego minął bez nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

 

W minioną niedzielę policjanci zakończyli działania prewencyjno – profilaktyczne pod hasłem „BEZPIECZNE FERIE 2015”. Czas wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu szamotulskiego minął bez nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

 

Działania „BEZPIECZNE FERIE 2015” prowadzone były „dwutorowo”. Z jednej strony czynności wykonywali policjanci pionu prewencji, z drugiej w akcję zaangażowani byli funkcjonariusze ruchu drogowego.

 

Działania prewencyjne skupiały się głównie na rozpoznaniu miejsc zorganizowanego wypoczynku oraz kontrolowaniu tych punktów pod kątem bezpieczeństwa dzieci, a także na prowadzeniu wśród uczestników spotkań profilaktycznych. Ponadto dzielnicowi i tzw. „patrolówka” kontrolowali miejsca, w których w szczególności może dochodzić do niewłaściwych zachowań dzieci i młodzieży oraz sprawdzali punkty, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. W ramach powyższych działań policjanci pionu prewencji przeprowadzili 23 spotkania profilaktyczne, 66 razy skontrolowali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży i skontrolowali ponad 550 tzw. „miejsc zagrożonych”. Nie odnotowaliśmy żadnego nieszczęśliwego wypadku, w którym uczestniczyłyby wypoczywające dzieci. Policjanci interweniowali jednak w związku z popełnieniem czynów karalnych przez 5 osób nieletnich. Zdarzenia te dotyczyły kradzieży w sklepach. O konsekwencjach, jakie zostaną wyciągnięte wobec nieletnich zadecyduje sąd.

 

Działania ze strony Wydziału Ruchu Drogowego ukierunkowane zostały na egzekwowanie przestrzegania przepisów drogowych. W akcji, policjanci drogówki zwracali szczególną uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych, sposób przewożenia dzieci i młodzieży oraz na korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Ponadto funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia bagaży (np. nart, sprzętu turystycznego). Zadaniem policjantów, jak co dzień, było również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Takie osoby stwarzają zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie trwania akcji mundurowi interweniowali w związku z jednym wypadkiem drogowym, w którym ranna została jedna osoba. Ponadto Policja odnotowała 18 kolizji. Policjanci udaremnili dalszą jazdę aż 11 nietrzeźwym kierującym samochodami oraz 8 osobom, które kierowały pojazdami w stanie po użyciu alkoholu.

 

W trakcie działań „BEZPIECZNE FERIE 2015”, (na zasadzie wielokrotności) bezpieczeństwa pilnowało ponad 520 policjantów.

 

03.03.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES