- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie Działań Bezpieczny Weekend – WIELKANOC

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 30 marca do 2 kwietnia br. policjanci prowadzili działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – WIELKANOC. Na drogach powiatu szamotulskiego świąteczny czas minął spokojnie.

 

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom na drogach, Policja zintensyfikowała swoje działania, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. W ramach działań „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”, wzmożone służby zostały zaplanowane w szczególności na dni  wyjazdów oraz powrotów.

 

Na terenie powiatu szamotulskiego tegoroczna akcja „Bezpieczny weekend - Wielkanoc” przebiegła bez większych wydarzeń na drogach. Choć dni 30 marca do 2 kwietnia br. nie obyły się bez interwencji, to szamotulska Policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego.

 

Jeżeli chodzi o zdarzenia drogowe, policjanci interweniowali wyłącznie w związku ze zgłoszonymi kolizjami drogowymi. Tego typu zdarzeń na terenie powiatu odnotowaliśmy 9. Najwięcej kolizji (4) zaistniało w dniu 30 marca. Do kolizji doszło w Ćmachowie,  we Wronkach, w Pniewach, w Szamotułach, w Pamiątkowie, w Dobrojewie oraz w Rudkach. Przyczyny zdarzeń, to m. in. : nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, nieprawidłowe cofanie, a także zaśnięcie za kierownicą samochodu.

 

W czasie trwania akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy mogli kierować samochodami pod wpływem alkoholu. W ręce mundurowych wpadły dwie osoby, które kierowały pojazdami na „podwójnym gazie”.

 

W dniu 31 marca br., w Lubocześnicy  dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Pniew, który kierował motorowerem. Mężczyzna przewoził pasażera, który nie miał na głowie kasku ochronnego. W trakcie kontroli okazało się, że zarówno kierujący, jak i pasażer są nietrzeźwi. Kierujący miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie, natomiast pasażer miał dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyznom dalszą jazdę w takim stanie.

 

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w dniu 1 kwietnia br. w Gałowie. Szamotulscy patrolowcy zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował motorowerem. Mężczyzna miał 0,58 promila alkoholu w organizmie.

 

Za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi kara więzienia, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

(Sandra Chuda)

 

03.04.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES