- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie Działań Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci prowadzili działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE. Na drogach powiatu szamotulskiego świąteczny czas minął spokojnie.

 

W   ubiegłym roku, w dniach 24-26 grudnia na terenie kraju, w  183 wypadkach zmarło 30 osób, a 229 zostało rannych. Wychodząc naprzeciw zagrożeniom, Policja zintensyfikowała działania na drogach, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Wzmożone służby zostały zaplanowane w szczególności na dni  wyjazdów oraz dzień powrotów.

 

Na terenie powiatu szamotulskiego akcja „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie” przebiegła bez większych wydarzeń. Choć dni 22-26 grudnia nie obyły się bez interwencji (w sumie policjanci interweniowali 120 razy), to na drogach powiatu (poza jednym wypadkiem) nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych.

 

Najpoważniejsze zdarzenie drogowe zaistniało 22 grudnia około godziny 19.40 w Pniewach. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 85-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych został potrącony przez samochód marki Skoda Oktawia. W wyniku zdarzenia pieszy został przetransportowany do szpitala. Sprawę wyjaśniają policjanci z Pniew.

 

Policjanci interweniowali również w związku ze zgłoszonymi kolizjami drogowymi. Tego typu zdarzeń na terenie powiatu odnotowaliśmy 18. Najwięcej kolizji (10) zaistniało w dniu 22 grudnia.

 

W czasie trwania akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy mogli kierować samochodami pod wpływem alkoholu. W ręce mundurowych wpadły w sumie cztery osoby, które kierowały pojazdami na „podwójnym gazie”.

 

Pierwszy podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, to zatrzymany w dniu 23 grudnia 24-latek, który kierując BMW w Piotrowie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Kolejny, to 43-latek, który jest podejrzewany o kierowanie rowerem mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się na chodniku. Policjanci interweniowali wobec mężczyzny w dniu 25 grudnia.

 

W dniu 26 grudnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących samochodami pod wpływem alkoholu. We Wronkach w ręce mundurowych wpadł 40-letni mieszkaniec gminy Obrzycko, który kierował fordem focusem mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. W Dusznikach policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali 33-latka, który kierował fordem focusem mając 0,28 promila alkoholu w organizmie.

 

 (S.Chuda)

 

27.12.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES