- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie minionego weekendu

W miniony weekend policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

 

W dniach 10-12 września br. kolejne osoby poruszające się samochodami po drogach naszego powiatu straciły prawa jazdy.

 

10 września br. w miejscowości Sędziny Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach, około godziny 16:40 zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot Partner Kierująca fordem, 52-letnia mieszkanka gminy Wronki w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością ponad 110 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczyła o ponad 50 km/h. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny.

 

Jeszcze tego samego dnia w Szamotułach tuż przed godz. 20:00 policjanci z szamotulskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki VW Golf. 42-letni mieszkaniec gminy Szamotuły nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami oraz miał prawie promil alkoholu w organizmie .Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień mężczyzna odpowie przed sądem.

 
Na jednej z szamotulskich ulic tuż po północy z 11 na 12 września br. szamotulscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat Punto. Kierujący fiatem 22-letni mieszkaniec Szamotuł nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami jak również znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Teraz za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.
 

Pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze może zależeć życie i zdrowie innych osób, w tym naszych najbliższych.

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione. Apelujemy więc o zachowanie rozwagi na drogach oraz o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Często osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu, czuje się pewniejsza siebie i nie myśli o zagrożeniach, które niesie za sobą wsiadanie w takim stanie za kierownicę. Dlatego też apelujemy również do świadków, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję. Policyjne statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Praktycznie każdego dnia, na terenie kraju zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący.

 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem.

Od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 

13.09.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES