- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie pierwszego dnia działań NURD

Wczoraj funkcjonariusze szamotulskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych pn. „NURD”.

 

Za nami pierwszy dzień kolejnej edycji  działań kierowanych na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego pn. „NURD”. Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok i zmienne warunki pogodowe, które niestety nie wpływają korzystnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, niezależnie czy poruszają się w terenie zabudowanym, czy poza nim, muszą zachować szczególną uwagę. W starciu z jakimkolwiek pojazdem mechanicznym ich szanse na przeżycie są niewielkie. Dlatego właśnie Policja cyklicznie prowadzi działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Podczas działań policjanci zwracali uwagę na wzajemne relacje pomiędzy pieszymi, rowerzystami i kierującymi pojazdami.

 

Podczas wczorajszych działań, w związku z akcją policjanci wylegitymowali 16 osób (z czego 5 osób, to kierujący pojazdami). W związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze nałożyli 7 mandatów karnych (z czego 4 były nałożone na pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, pozostałe były nałożone na kierujących pojazdami).

 

Apelujemy do pieszych oraz do kierujących pojazdami, aby nawzajem szanowali się na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego może mieć wpływ na bezpieczeństwo.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

19.12.2018

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES