- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie projektu 'Z Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły'

Policjanci z Szamotuł oraz z Pniew uczestniczyli w podsumowaniu projektu „Z Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Chełmnie. Jak co roku uczniów szkoły odwiedziła maskotka wielkopolskiej policji- Sierżant Pyrek.

 

Szkoła Podstawowa w Chełmnie od wielu lat, co roku organizuje projekt dotyczący bezpieczeństwa. W tym roku, hasło projektu brzmiało „Z Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły”. Do podsumowania działań chętnie przyłączają się miejscowi policjanci.

 

Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej stanęli przed różnymi zadaniami. Przygotowali m. in. prace plastyczne Sierżanta Pyrka, prace dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz bezpiecznych zachowań wobec osób nieznajomych. Starsze dzieci przygotowały przedstawienie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

 

W tym roku, w podsumowaniu projektu uczestniczyli policjanci z Szamotuł oraz z Pniew. Finał odbył się w minionym tygodniu (1 grudnia br.). W tym dniu, szamotulskie policjantki przypomniały uczniom z Chełmna o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o zasadach zachowania wobec osób nieznajomych. Dzieci, które przygotowywały się do projektu świetnie znały zasady bezpieczeństwa.

 

W trakcie finału, za wkład w wykonane w ramach projektu prace, dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez szkołę. Aby poprawić bezpieczeństwo najmłodszych, wszyscy uczniowie otrzymali również odblaski przekazane przez Krajową Dyrekcję Dróg i Autostrad. W tym roku do profilaktycznych działań w Chełmnie przyłączyła się również Straż Miejsca z Pniew.

 

Ku ogromnej radości dzieci, całości podsumowania przyglądał się gość specjalny Sierżant Pyrek, który z wielkim entuzjazmem oceniał prace wykonane przez uczniów.

 

 (FOT. SP Chełmno)

 

(S. Chuda)

 

 

 

 

 

 

08.12.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES