- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Podsumowanie trzech dni działań 'Prędkość'

W ramach działań pod hasłem „PRĘDKOŚĆ” policjanci na wielkopolskich drogach prowadzili wzmożone kontrole, które miały na celu egzekwowanie przepisów dotyczących nieprzekraczania dozwolonej prędkości.

 

W dniach 26, 27 oraz 28 lipca - zgodnie z zapowiedzią- na drogach województwa wielkopolskiego przeprowadzone zostały działania pod hasłem „PRĘDKOŚĆ”. Celem akcji było zwrócenie uwagi kierowców na to, iż prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze.

 

Tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Jak wynika z policyjnych statystyk na drogach często dochodzi do zdarzeń drogowych, które niestety są często tragiczne w skutkach. Przyczyną kolizji oraz wypadków nierzadko jest nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze. Przykładem takiego zachowania może być chociażby kolizja, do której doszło 29 lipca w Chojnie. Policjanci ustalili, iż mieszkanka Szamotuł, która kierowała motocyklem marki Suzuki doprowadziła do wywrócenia pojazdu. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Kobieta była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

 

Podsumowując wyniki trzydniowej akcji na terenie całego województwa na 4991 skontrolowanych pojazdów złapano 22 pijanych kierowców. Łączna liczba wykroczeń wyniosła 3732.

 

Na terenie naszego powiatu, w ramach akcji, policjanci skontrolowali w sumie 87 pojazdów. Policjanci ujawnili aż 63 wykroczenia z czego 39 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Jeden kierujący stracił uprawnienia do kierowania pojazdem, ponieważ przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/ h. Policjanci zwracali uwagę nie tylko na przekroczenia prędkości. W trakcie akcji kontrolowali również m.in. stan techniczny pojazdów. Dla 13 osób prowadzone przez policjantów czynności zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych od pojazdów.

 

(S. Chuda)

 

02.08.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES