- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Pokazy ratownictwa chemicznego / medycznego

Strażacy OSP Pniewy udali się dziś na halę widowiskową w celu zrobienia pokazu dla młodzieży biorącej udział w programie ,,Profilaktyka a Ty", program miał na celu ostrzec przed skutkami sięgania po narkotyki, dopalacze oraz jak spędzić bezpiecznie wakacje. Strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa chemicznego oraz medycznego.
 
Przebieg scenariusza:
 
Pojazd osobowy z osobami poszkodowanymi,w pojeździe znajdowała się niebezpieczna nieznana substancja chemiczna, która ukazała się poprzez obfite zadymienie podczas rozpoznania pierwszej roty, rota została wycofana ze względu na zabezpieczenie. Na miejsce weszła rota druga przebrana w kombinezony ochronne, niebezpieczna substancja została zabezpieczona w szczelny pojemnik i usunięta z miejsca zdarzenia. Następna rota zajęła się poszkodowanymi, którzy po usunięciu niebezpiecznej substancji byli już bezpieczni, po ich wyciągnięciu zostali oddani do punktu medycznego gdzie udzielono im pierwszej pomocy. 
 
Po całym pokazie, również została zaprezentowana pierwsza pomoc jaką powinna udzielić każda osoba nie posiadając sprzętu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czwartek , 16 Czerwca 2016
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES