- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policja przestrzega seniorów

Złodzieje i oszuści często wykorzystują starsze osoby. O tym, że nie każdy, kto puka do naszych drzwi ma uczciwe zamiary, mogła się przekonać 80-letnia mieszkanka Dusznik. Policja poszukuje sprawców kradzieży na szkodę kobiety. Przestrzegamy seniorów przed wpuszczaniem do domu nieznajomych!

 

Policjanci z Posterunku Policji w Dusznikach poszukują sprawców kradzieży, do której doszło w minioną środę 14 marca br. około godziny 9.30 w Dusznikach. Z ustaleń policjantów wynika, iż tego dnia, nieznana kobieta (w wieku około 50-55 lat, posiadająca ciemne włosy, ubrana na ciemno) weszła do mieszkania 80-letniej mieszkanki Dusznik i zaoferowała jej do sprzedaży chustę oraz bieliznę. Kobieta weszła wraz ze zgłaszającą do pomieszczenia, w którym poszkodowana trzymała portfel z pieniędzmi. Kiedy 80-latka wyjęła portfel, nieznajoma wyrwała jej go z ręki i uciekła. Sprawczyni przestępstwa nie była sama. Z miejsca zdarzenia odjechała samochodem koloru jasnego (być może koloru białego lub srebrnego), którym kierowała inna osoba. Seniorka straciła nie tylko portfel, ale i oszczędności, które w nim trzymała.

 

Osoby posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców zdarzenia prosimy o kontakt z Posterunkiem Policji w Dusznikach  (tel. 61 29 31 350) lub z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach (tel. 061-293-12-11).

 

Policja apeluje do seniorów, aby nie wpuszczać do domu obcych osób.

 

Oszuści często przychodzą do domów seniorów pod różnymi pretekstami: chcą sprzedać różne przedmioty, chcą napić się wody, skorzystać z telefonu, skorzystać z toalety, podają się za pracowników różnych instytucji. Gdy wpuścimy nieznajomego do domu, wówczas wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby złodzieje znaleźli pozornie dobrze ukryte pieniądze lub wartościowe przedmioty.

 

Seniorze, aby nie stać się ofiarą przestępstwa koniecznie zachowaj środki ostrożności:

 

Pamiętaj, że nie należy wpuszczać do domu osób, których nie znasz! Jeśli osoba wzbudzi w Tobie jakiekolwiek podejrzenie powiadom Policję!


Nie bój się sprawdzić tożsamości osoby, która Cię odwiedza. Poproś ją o dowód osobisty. Nie masz obowiązku wpuszczać do domu obcego. Postaraj się zapamiętać jej dane żeby w razie potrzeby podać je policji.


Jeżeli wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać niezwłocznie zadzwoń na Policję ! (bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego numer 112). Przedstaw dokładnie sytuację policjantowi który odbierze. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli sprawnie podjąć działania aby Ci pomóc.


Poproś rodzinę, aby wyposażyli Twoje drzwi w wizjer dzięki czemu nie będziesz musiał nawet otwierać drzwi żeby zobaczyć kto za nimi stoi. Przydatny może się też okazać łańcuszek stanowiący blokadę drzwi.


Nie trzymaj dużych sum pieniędzy w domu, bezpieczniej będzie przechowywać je na koncie bankowym. Złodzieje potrafią doskonale rozpracować „genialne” skrytki w naszych domach.

 

Z apelem zwracamy się również do osób, które mają w rodzinie osoby starsze. Warto z nimi porozmawiać, przekazać powyższe rady  i ostrzec ich przed niebezpieczeństwem.


(Sandra Chuda)

 

 

16.03.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES