- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policja apeluje o ostrożność na drodze

Zbliżająca się zimowa aura coraz bardziej może dawać się we znaki kierowcom. Mając powyższe na uwadze, warto zdjąć nogę z gazu, aby bez żadnej kolizji dojechać do celu.

 

Panujące niskie temperatury, wczesne zapadanie zmroku, opady deszczu oraz pojawiające się przymrozki sprawiają, że jezdnia może okazać się niebezpieczna jeśli nie zachowamy szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami.

 

Jako kierowcy nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne, ale poprzez rozważną jazdę możemy poprawić bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg. Niesprzyjające warunki pogodowe mogą pogorszyć widoczność na drodze, dlatego podczas kierowania samochodem należy wykazać się dużą wyobraźnią i ostrożnością.

 

Apelujemy również do kierowców o to, aby zadbali o swoje pojazdy przed wyjazdem z domu. W okresie jesienno-zimowym szczególnie warto sprawdzić sprawność oświetlenia, ilość płynu do spryskiwaczy, a także stan opon w naszym samochodzie.

 

W okresie jesienno-zimowym szczególnie niebezpieczne może okazać się przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. Pamiętajmy, że mokra nawierzchnia jezdni, połączona często z lekkim przymrozkiem może znacznie wydłużyć drogę hamowania, dlatego takie manewry warto wykonywać z wyprzedzeniem, bez gwałtowności.

 

 

O swoje bezpieczeństwo powinni również zadbać piesi i rowerzyści. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są słabiej widoczni dla kierujących, dlatego warto poprawić swoje bezpieczeństwo poprzez noszenie elementów odblaskowych.

 

 

05.12.2018

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES