- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policja przestrzega przed oszustami

Wiele osób daje się oszukać za pośrednictwem Internetu. Często, korzystając z możliwości internetowych zakupów, bez żadnych oporów przesyłamy pieniądze na konto oszustów. O tym, że nie każdy sprzedający jest uczciwy mogło się przekonać troje mieszkańców naszego powiatu.

 

Zakupy za pośrednictwem Internetu zyskują na popularności. Niestety zdarza się, że wirtualną formułę transakcji wykorzystują nieuczciwe osoby. Bardzo często policja otrzymuje zgłoszenia dotyczące nieuczciwych sprzedających i oszukanych przez nich klientach.

 

Tylko od 3 do 10 sierpnia br., policjanci z terenu powiatu szamotulskiego otrzymali trzy zawiadomienia dotyczące oszustw za pośrednictwem Internetu. Ofiarą oszustów padło dwóch mieszkańców Szamotuł oraz jedna mieszkanka Ostroroga. Jeden z nich zamówił kosmetyki na portalu społecznościowym, natomiast dwoje za pośrednictwem strony internetowej oraz portalu aukcyjnego zamówili telefony komórkowe. Poszkodowani wpłacili pieniądze za zakupiony towar na konto oszustów, ale towaru nie otrzymali. Największe straty poniósł mieszkaniec Szamotuł, który zapłacił oszustowi ponad 1370 zł za telefon komórkowy. Sprawy są wyjaśniane przez miejscowych policjantów.

 

Podczas internetowych zakupów powinniśmy zachować szczególną ostrożność. „Czerwona lampka” powinna się nam zapalić, gdy sprzedający nie honoruje opcji zapłaty „za pobraniem”.  Częstym błędem kupujących jest też brak jakiegokolwiek sprawdzenia opinii o sprzedawcy i jego sklepie internetowym. Przed wpłaceniem pieniędzy na konto kupującego zawsze powinniśmy sprawdzić, czy inni internauci nie przestrzegali przed zakupami u takiej osoby. Nasze podejrzenia wzbudzić powinna też zaniżona cena towaru, który chcemy kupić.

 

Jeśli będziemy ostrożni, ale pomimo to padniemy ofiarą oszustwa, powinniśmy zachować i przekazać Policji całą korespondencję ze sprzedającym. To może znacznie ułatwić odnalezienie oszusta. Warto mieć wydruki/ zrzuty ekranu potwierdzające transakcję i korespondencję z nieuczciwym sprzedawcą, a także potwierdzenie dokonania przelewu.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

10.08.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES