- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policja przestrzega seniorów

Wczoraj w Szamotułach doszło do kradzieży na szkodę 80-latki. Sprawca podał się za pracownika wodociągów. Przestrzegamy seniorów przed wpuszczaniem do domu nieznajomych osób.

 

Wczoraj (11.05.2017 r.), około godziny 18 policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienie o kradzieży, do której doszło około godz. 16.30 na ul. Nowej w Szamotułach. Jak ustalili policjanci, do mieszkania 80-latki przyszedł młody mężczyzna o ciemnej karnacji skóry i podał się za pracownika wodociągów. Pod tym pretekstem wszedł do domu kobiety. W czasie, gdy kobieta przebywała z mężczyzną w łazience, do mieszkania najprawdopodobniej weszły inne osoby (prawdopodobnie dwie kobiety, niskiego wzrostu, o tęgiej budowie ciała, ciemniejszej karnacji). Z domu kobiety skradziono pieniądze.

 

Sprawę prowadzą policjanci z Szamotuł. Apelujemy do osób mogących pomóc w ustaleniu sprawcy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach.

 

Policja apeluje do seniorów, aby nie wpuszczać do domu obcych osób!

 

Oszuści często przychodzą do domów seniorów pod różnymi pretekstami : chcą sprzedać różne przedmioty, chcą napić się wody, skorzystać z telefonu, skorzystać z toalety, podają się za pracowników różnych instytucji. Gdy wpuścimy nieznajomego do domu, wówczas wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby złodzieje znaleźli pozornie dobrze ukryte pieniądze lub wartościowe przedmioty.

 

Seniorze, aby nie stać się ofiarą przestępstwa koniecznie zachowaj środki ostrożności:

 

  • Pamiętaj, że nie należy wpuszczać do domu osób, których nie znasz! Jeśli osoba wzbudzi w Tobie jakiekolwiek podejrzenie powiadom Policję!
  • Nie bój się sprawdzić tożsamości osoby, która Cię odwiedza. Poproś ją o dowód osobisty. Nie masz obowiązku wpuszczać do domu obcego. Postaraj się zapamiętać jej dane żeby w razie potrzeby podać je policji.
  • Jeżeli wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać niezwłocznie zadzwoń na Policję ! (bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego numer 112). Przedstaw dokładnie sytuację policjantowi który odbierze. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli sprawnie podjąć działania aby Ci pomóc.
  • Poproś rodzinę, aby wyposażyli Twoje drzwi w wizjer dzięki czemu nie będziesz musiał nawet otwierać drzwi żeby zobaczyć kto za nimi stoi. Przydatny może się też okazać łańcuszek stanowiący blokadę drzwi.
  • Nie trzymaj dużych sum pieniędzy w domu, bezpieczniej będzie przechowywać je na koncie bankowym. Złodzieje potrafią doskonale rozpracować „genialne” skrytki w naszych domach.

(wyk. S.Chuda)

 

12.05.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES