- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci kontrolują pustostany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach ponownie dokonali kontroli pustostanów znajdujących się na terenie miasta. Funkcjonariusze namawiają osoby, które z racji swojego wieku, samotności oraz niezaradności mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu o skorzystaniu z pomocy odpowiednich instytucji. Apelują do mieszkańców powiatu szamotulskiego o zwracanie uwagi na napotykane osoby, które mogą stać się ofiarami wychłodzenia organizmu.

 

Niskie temperatury powietrza stale się utrzymują, co stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Okres zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni.

 

Mówi się, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. Osobie pijącej tylko przez chwilę jest cieplej, natomiast później jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie.

 

 

Osoby bezdomne, samotne czy niezaradne życiowo często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać. Każdego roku odnotowywane są przypadki zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Dlatego też nie przechodźmy obojętnie obok osób po alkoholu podczas gdy na dworze panują niskie temperatury. Osoby nietrzeźwe wymagają od nas szczególnej pomocy – zdecydowanie szybciej tracą ciepło. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz w te chłodne dni mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy powiadomić odpowiednie instytucje by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

 

 

 

 

 

 

10.01.2017

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES