- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci odzyskali felgi warte około 17 tysięcy złotych

Policjanci z Szamotuł udaremnili kradzież felg aluminiowych wartych około 17 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych o kradzież i odzyskali skradzione mienie. Sprawcom kradzieży grozi 5 lat więzienia.

 

W nocy z 29 na 30 kwietnia br. policjanci szamotulskiej patrolówki zapobiegli popełnieniu przestępstwa. Około godziny 1.15 patrolowali teren ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach. Zauważyli tam dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy wychodzili z pola i przechodzili przez jezdnię. Policjanci natychmiast zareagowali i wylegitymowali mężczyzn.

 

Okazało się, iż byli to dwaj mieszkańcy Poznania w wieku 23 oraz 27 lat. W rozmowie z policjantami mężczyźni twierdzi, iż załatwiali potrzebę fizjologiczną. Tym tłumaczeniem nie zwiedli jednak patrolowców. Mundurowi sprawdzili samochód, do którego mężczyźni coś wynosili. Okazało się, iż były to cztery alufelgi. Funkcjonariusze sprawdzili też pobliski teren. Na poboczu drogi znajdował się wózek, w którym były kolejne alufelgi. Podejrzewani zaczęli się nerwowo zachowywać, więc na miejsce przyjechali kolejni policjanci.

 

W trakcie penetracji pobliskiego terenu mundurowi znaleźli kolejne aluminiowe felgi, które zostały przerzucone przez ogrodzenie jednego z komisów samochodowych. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 39 alufelg.

 

Na miejsce wezwano właściciela komisu, który o próbie kradzieży dowiedział się od policjantów. Jak się okazało, brakowało mu w sumie ponad 80 sztuk alufelg. Poszkodowany oszacował straty na około 17 tysięcy złotych. Na miejscu kriminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny. Po ich zakończeniu pierwsze odzyskane felgi trafiły do rąk właściciela.

 

W odzyskanie pozostałego mienia zaangażowali się szamotulscy kryminalni, którzy ustalili, iż podejrzewani przewieźli pozostałe alufelgi na teren posesji należącej do ojca jednego z nich. Policjanci odzyskali pozostałe felgi i również one powróciły do właściciela.

 

23 oraz 27 latek trafili do policyjnego aresztu. 23-latek podejrzewany jest o działanie w warunkach recydywy. Już wcześniej odbył karę za kradzież z włamaniem. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

 

(S.Ch.)

 

 

 

 

04.05.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES