- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci odzyskali kilkadziesiąt tysięcy złotych

Dzielnicowi z Szamotuł zatrzymali podejrzewanego o włamanie do samochodu. Z ustaleń wynika, iż z pojazdu zginęło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionej sumy oraz zabezpieczyli telefony komórkowe, które zatrzymany kupił za skradzione pieniądze. Zatrzymanemu grozi nawet 10 lat więzienia.

 

Policjanci z Szamotuł pracowali nad sprawą kradzieży pięćdziesięciu tysięcy złotych, do której doszło w nocy z 28 na 29 października br. w Szamotułach. Nieznany wówczas sprawca włamał się do zaparkowanego volkswagena passata, skąd ukradł dużą sumę pieniędzy.

 

Podejrzewany o kradzież z włamaniem, w krótkim czasie został wytypowany przez szamotulskich dzielnicowych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w dniu 1 listopada br. W chwili zatrzymania 30-letni mieszkaniec gminy Szamotuły miał przy sobie niewielką część skradzionych pieniędzy.

 

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli kolejne skradzione pieniądze. W sumie tego dnia funkcjonariusze odzyskali ponad 18 tysięcy złotych. W trakcie przeszukania piwnicy domu, w którym przebywa 30-latek policjanci ujawnili również worki z tytoniem bez wymaganej akcyzy (sprawa tytoniu wyjaśniana będzie w ramach osobnego postępowania).

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Początkowo twierdził, że resztę skradzionych pieniędzy stracił. Dzięki ustaleniom szamotulskich kryminalnych udało się jednak odzyskać kolejnych kilkanaście tysięcy złotych. W sumie w ramach prowadzonych czynności policjanci odzyskali ponad 30 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze odnaleźli też 4 telefony komórkowe, które zatrzymany zakupił za łączną sumę kilkunastu tysięcy złotych. Mienie zakupione za pieniądze pochodzące z kradzieży również zostało zabezpieczone.

 

 

30-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna znany był policji wcześniejszych włamań. W związku z faktem, iż podejrzewany działał w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu surowszy wymiar kary.

 

 

 

 

03.11.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES