- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci odzyskali skradziony samochód ciężarowy warty około 200 tysięcy złotych

Policjanci z Dusznik razem z funkcjonariuszami szamotulskiej drogówki zatrzymali podejrzanego o włamanie i kradzież TIRA. Samochód został skradziony na terenie Danii, miał być przetransportowany na Litwę, został jednak odzyskany w Zalesiu. Podejrzany o kradzież z włamaniem na trzy miesiące trafił do aresztu.

 

Dzięki współpracy z biurem zajmującym się międzynarodowym przepływem informacji, w miniony poniedziałek (21 maja br.) około godziny 16.30 dyżurny szamotulskiej policji otrzymał informację na temat skradzionego w Danii samochodu ciężarowego. Skradziony TIR najprawdopodobniej mógł jechać z kierunku Buku, w kierunku naszego powiatu. Dyżurny poinformował o tym fakcie wszystkie patrole, które pełniły w tym czasie służbę.

 

Najbliżej znajdowali się policjanci z Dusznik, w ten sam rejon dyżurny zadysponował też funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł. Na parkingu w Zalesiu dzielnicowy zauważył samochód ciężarowy marki Volvo wraz z naczepą. Mógł to być właśnie skradziony zestaw.

 

Funkcjonariusze z Dusznik razem z ruchem drogowym sprawdzili zaparkowany samochód. Kabina kierowcy była zamknięta i zasłonięta zasłonkami. Policjanci zauważyli też uszkodzoną wkładkę zamka drzwi. Okazało się, iż wewnątrz pojazdu znajdował się kierowca. Policjanci sprawdzili go- był to 30-letni obywatel Litwy.

 

Na miejscu funkcjonariusze sprawdzili też samochód ciężarowy. Zarówno ciągnik siodłowy, jak i naczepa pochodziły z kradzieży, do której doszło na terenie Danii. Pojazd posiadał przyczepione tablice rejestracyjne, które zostały utracone na terenie Litwy.

 

Mundurowi zabezpieczyli odzyskanego tira i zatrzymali podejrzanego o jego kradzież. Sprawę wyjaśniają szamotulscy dochodzeniowcy.  Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, iż Litwin najprawdopodobniej nie działał sam.  Z ustaleń wynikało, iż skradziony zestaw miał trafić na Litwę.

 

Po przesłuchaniu 30-latka mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratora, wczoraj sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi więc w areszcie. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

 

W niniejszej sprawie szamotulscy policjanci współpracują z policją z Danii.

 

 

(mł. asp. Sandra Chuda)

 

 

 

24.05.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES