- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci z Wronek odznaczeni Kryształową Gwiazdą

W ręce st. sierż. Roberta Wasikia, który wspólnie z asp. sztab. Krzysztofem Wolskim uratował ludzkie życie, trafiła kryształowa gwiazda. Tegoroczni laureaci wyróżnienia wykazali się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. 

 

W Trzebawiu, w dniu 27 listopada br. odbyła się uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd”. Nagrody ufundowane są przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. O wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

W tym roku odznaczeni zostali również funkcjonariusze z terenu powiatu szamotulskiego. Wyróżnienie padło na asp. sztab. Krzysztofa Wolskiego oraz st. sierż. Roberta Wasika. Policjanci Komisariatu Policji we Wronkach, w dniu 27 czerwca 2015 roku dzięki rozwadze i szybkiej reakcji udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, którego wyciągnęli z nurtu rzeki.

 

Z uwagi na fakt, iż policjanci nie mogli odebrać odznaki podczas uroczystej gali, st. sierż. Rober Wasik odebrał wyróżnienie w minionym tygodniu z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach. Insp. Sławomir Dziupiński podziękował policjantowi za odwagę i bohaterską postawę, zauważając tym samym, iż takie zachowanie jest godne naśladowania.

 

 

Asp. sztab. Krzysztof Wolski odbierze swoje wyróżnienie dopiero po powrocie z misji pokojowej Unii Europejskiej w Kosowie.

 

 

 

08.12.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES